Czy można mówić ciekawie o finansach? Przekonajcie się sami 

Gdy chcesz potanić swój firmowy kredyt najważniejszy jest sam start, a dokładniej – decyzja o wystartowaniu. Nie da się obniżyć kosztów, nie robiąc nic, a cytując klasyka: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

Krok pierwszy  – Profil ryzyka.

Brzmi trochę nieswojo, ale to tak naprawdę indywidualna charakterystyka firmy z perspektywy ryzyka kredytowego, czyli różne miary ryzyka zebrane w jeden profil. Dla lepszego wyobrażenia załóżmy na chwilę, że profil ryzyka to skan naszego ciała. Jeden skan, a ukrywa wiele miar 

Aby potanić kredyt warto przygotować Profil niezależnie od banku, np. z BAAK lub firmą analogiczną do nas, aby być przygotowanym na profesjonalną rozmowę z bankiem.

Z doświadczenia wiemy, że pierwszy Profil ryzyka pokaże pewne niedociągnięcia. Niektóre deficyty można dość łatwo poprawić, aby podnieść łączną ocenę punktową ryzyka.

Czyli, mówiąc językiem sylwetki ciała, otrzymamy skan naszej sylwetki i wskazówki co zrobić, aby ją w miarę szybko i bez gigantycznego wysiłku poprawić.

Przykładowa miesięczna kuracja w postaci 2 litrów wody dziennie poprawi nam sylwetkę, a nie będzie przy tym specjalnie kosztowna i obciążająca. Jak wzbudzimy motywację to i dyscyplina się znajdzie.

Zatem pierwszy krok to niezależny Profil ryzyka wraz z rekomendacjami jego szybkiej poprawy. 

Krok drugi – Wdrożenie “Planu Działania” celem poprawy wydolności operacyjnej, a w ślad za nią Profilu ryzyka.

3

Skoro mamy zdefiniowane rekomendacje, trzeba je zebrać w Plan konkretnych działań, aby Profil ryzyka się szybko i widocznie poprawił w efekcie ich realizacji.

Idąc za przykładem sylwetki, nie chodzi o przebiegnięcie maratonu w pierwszym miesiącu treningu, ale np. o codzienne picie 2 litrów wody, dołożenie kilku przysiadów dziennie i lekką modyfikację diety, poprzez ograniczenie słodyczy, kawy czy tłuszczu.

Efekt powinien być widoczny, ale nie spektakularny, osiągnięty przy akceptowalnym poziomie wysiłku. Bez przeciążenia. 

Krok trzeci – Aktualizacja Profilu ryzyka i benchmark cenowy.

Krótka kuracja w postaci realizacji Planu konkretnych działań powinna nas doprowadzić do widocznej, acz nie spektakularnej poprawy naszej sylwetki, czyli Profilu ryzyka – parametrycznej oceny cech charakterystycznych z perspektywy ryzyka.

Skoro ryzyko spada, to i cena kredytu powinna być niższa, ponieważ występuje zależność: lepszy Profil pozwoli na uznanie niższych cen kredytów jako adekwatnych do naszego profilu ryzyka.

Krok czwarty – Wyjście do banków i optymalizacja kosztów zadłużenia w negocjacjach brokerskich.

Pokaz w blasku fleszy. Marzenie wielu kobiet. W czwartym kroku pozostaje wyjść na wybieg, dobrze się zaprezentować, czyli przede wszystkim pokazać atuty, nie kryjąc specjalnie niedostatków, ale też wyraźnie wskazując, że nas nie obciążają. Stawiamy na uśmiech i pewność siebie bez krzty arogancji.

Lżejszy Profil ryzyka, czyli lepsza sylwetka, powinny pozwolić bankom zaakceptować nasza ofertę cenową – niższy koszt kredytu.

Tak właśnie BAAK potania kredyty swoich klientów 

Dlaczego warto robić to z BAAK – ponownie klasyk: „Cieśla, który chce dobrze robotę wykonać, musi wpierw naostrzyć swe narzędzia”.

Firm pośrednictwa kredytowego jest wiele, ale BAAK jest jedyny w swoim rodzaju. Dlaczego?

  1.  Oparliśmy swój model działania na dogłębnej analizie ryzyka firmy, aby w oparciu o profil ryzyka ustalić pasmo dostępnych wielkości kredytów i ich cen.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to nieistotne, bo kto rozumie ryzyko? Ale właśnie ten element wyróżnia BAAK na rynku. Firmy muszą najpierw zrozumieć swój profil ryzyka, aby w negocjacjach z bankami być partnerem, nie petentem.

Należy unikać sytuacji, jak po klasówce w szkole, kiedy jest lęk związany z niepewnością co do oceny, a tylko nauczyciel ma klucz do odpowiedzi. Ten klucz tak naprawdę jest w naszych rękach i nazywa się rating kredytowy. Warto go zbudować razem z BAAK i dyskutować z bankami jak równy z równym.

  1. Jesteśmy doświadczonym zespołem menadżerów, którzy wiele lat zarządzali bankami i doskonale znamy mechanizmy podejmowania decyzji w instytucjach finansowych, zasady udzielania finansowania, politykę ryzyka, politykę kredytowania i instrumenty finansowania.
  • Krzysztof Dresler – posiada dwudziestoletnie doświadczenie w bankowości oraz instytucjach rynku kapitałowego. Nadzorował m.in. jako wiceprezes zarządu PKO BP SA sektor ryzyka Banku. Ukończył Finanse i bankowość w SGH oraz podyplomowe studia filozoficzne na Collegium Civitas. 
  • Andrzej Kołatkowski – były wiceprezes zarządu banku BPS, od 2003r. pracował na kierowniczym stanowisku w PKO BP, od 2011r. był wiceprezesem odpowiedzialnym za obszar ryzyka i windykacji. Wcześniej był m.in. prezesem Banku Współpracy Europejskiej, członkiem zarządu banku Handlowego.   
  • Andrzej Podsiadło – posiada wieloletnie doświadczenie w bankowości i instytucjach finansowych. Pracował także w Ministerstwie Finansów. Były prezes Powszechnego banku Kredytowego a także PKO BP SA. Był przewodniczącym rady nadzorczej Pekao SA oraz Górnośląskiego Banku Gospodarczego.
  • Kazimierz Małecki – prawnik z 20 letnim doświadczeniem w bankowości. Pełnił m.in. funkcję I wiceprezesa Zarządu w Polskim Banku Inwestycyjnym SA, następnie wiceprezesa w Powszechnym Banku Kredytowym (odpowiedzialny za bankowość detaliczną). W 2002r. został powołany przez KNF na funkcję kuratora PKO BP SA. Przez 10 lat kierował Krajową Izbą Rozliczeniową. 

3. Działamy w imieniu i na rzecz firm. Nie jesteśmy pośrednikiem banków i nie jesteśmy przez banki wynagradzani.

BAAK działa w tzw. modelu brokerskim, czyli w imieniu i na rzecz firmy. To jest bardzo ważne, bo nie pobierając żadnej prowizji od banku, nie jesteśmy uwikłani w konflikt interesu, typowy dla pośrednika: z jednej strony prowizja od banku, a z drugiej doradzanie klientowi

Dzięki nam procesy kredytowe w bankach nie będą już „ścieżką zdrowia” dla firm 🙂

Oferujemy szeroki zakres usług, które cieszą się dużym uznaniem wśród przedsiębiorców:

Skontaktuj się z nami!

+48 781 884 488

Zadzwoń do nas - postaramy się znaleźć rozwiązanie!

sekretariat@baak.com.pl

Wolisz kontakt mailowy? Prześlij nam wiadomość.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.